Est   Eng   Rus   Lat   Lit   Fin   Swe
Ravimtaimekasvatus
Ravim- ja taimeteed
Maitseained
Taimne tooraine
Ürdisoolad
Kubja Ürditalu
Kubja Ürditalu™ on tuntud kaubamärk kodumaisel ravimtaimeturul. Kubja Ürditalu™ kaubamärki kandvaid  tooteid valmistab osaühing Kubja Ürt. Tegemist on väikese pereettevõttega. Meie esimesed teesegud tulid müügile juba 1988. aasta sügisel. Sellest ajast peale on tootmises olnud näiteks Rahustav tee – tõsi, selle koostist on aja jooksul muudetud ja maitset mõnusamaks tehtud. Praegu on tootmises umbes 100 erinevat toodet. Nii teesegud, üksiktaimed kui ka ürdisoolad ja muud tervistavad loodustooted.
Meie põllud asuvad päris keset Eestit, Järvamaa idanurgas. Siin on puhas õhk ja muld, suured reostuskolded puuduvad. Ravimtaimi kasvatame looduspäraselt, mineraalväetisi ja keemilisi tõrjevahendeid kasutamata. Loodusest korjame paarikümmet eri taimeliiki. Lisaks oleme üsna mitu looduslikku ravimtaime toonud kasvama peenrale, kus need kasvavad kontrollitavates tingimustes.

Taimi kuivatame nii puidu- kui ka elektriküttel kuivatites. Enne kuivatamist lisasoojendusega kuivatites eelneb taimede loomulik närvutamine pimedas eelkuivatis. Nii on energiasäästlikum ja taimed säilitavad oma värvuse ning toimained. Lõppkuivatitest tulnud droogide niiskusesisaldus jääb lubatust tunduvalt väiksemaks, olles ainult 7 - 8%. See lubab neid hoida õhukindlalt suletavates pakendites, kus droogid pikka aega säilitavad oma lõhna ja toime.

Apteekides müüme oma toodangut traditsioonilises kollases karbis.
Igapäevased joogiteed ja ürdid on müügil aknakesega dekoratiivkarbis.


 Kubja Ürditalu toodete tunnusvärviks on kollane.